VSDISPLAY 10.1" 10.1 Inch 1920X1200 LCD Screen B101UAN01.A with VGA Controller Board VS-RTD2556HV-V2
★★★★★ 4.5 89 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by dev.newyorkna.org
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
LCD Controller Board: VGA Board Work for 30Pin EDP LCD Screen Input Power Adapter:12Vdc More than 2A. Come In Standby Model When Not Input Signal Standby Model <0.3W Audio Input: PC-Audio In Audio Output: Speaker OSD: Brightness Contrast VOL+ VOL- Language And So On Language: English Board Size: 107mm x 55mm x 16mm10.1" B101UAN01.A 1920X1200 LCD Screen:Display Mode AHVA, Normally Black, TransmissiveResolution 1920RGB)×1200Outline Size 229.45 × 149.2×5 (H×V×D)Display Area 216.81 × 135.5 (H×V)Brightness 400 cd/m² (Typ.)Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM) Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]Signal Interface 40 pins eDP (2 Lanes) , ConnectorBacklight WLEDInput Voltage 3.3V (Typ.)Packing list :1× VGA LCD Controller Board VS-RTD2556HV-V21× 10.1inch B101UAN01.A 1920X1200 LCD Screen1× Signal Cable1× Keyboard With Cable
  • 10.1" B101UAN01.A 1920X1200 LCD Screen: Resolution 1920RGB)×1200 Outline Size 229.45 × 149.2×5 (H×V×D) Display Area 216.81 × 135.5 (H×V) Brightness 400 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM) Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]
  • VGA Board Work for 30Pin EDP LCD Screen
  • Audio Input: PC-Audio In Audio Output: Speaker
  • Recommend Power Adapter Spec. Input Power Adapter:12Vdc More than 2A. (VSDISPLAY Power Adapter, AC 100-240V Input to 12V DC,2A Output ,Power Supply, US Plug , Fit SC24W-1202000U, Fit for All Types of VSDISPLAY LCD Controller Board) Come In Standby Model When Not Input Signal Standby Model <0.3W
  • Packing list : 1× VGA LCD Controller Board VS-RTD2556HV-V2 1× 10.1inch B101UAN01.A 1920X1200 LCD Screen 1× Signal Cable 1× Keyboard With Cable (Please Note There is No Power Adapter in The Packing List.)
UPC 601285644974
Brand VSDISPLAY
Color Black
Screen Size 10.1 Inches
Display Type 1200
Manufacturer VSDISPLAY
Screen Finish Glossy
Native Resolution 1920x1200
Display Technology LCD
Hardware Connectivity Unknown
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
89 ratings | 36 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (74)
4 stars
4% (4)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (9)